Wszyscy znamy koszulki za przysłowiowe dwa dolary. Szybki zakup w sieciówce za 20 pln na przecenie i jest. Znamy też koszulki szyte zgodnie ze zrównoważoną modą i procesem produkcji. Etycznie, transparentnie, eco, zero waste i tip top. Te koszulki nie kosztują 20 pln ale dużo więcej. Też znacie, też kupujecie. Ale czy zastanawialiście się kiedyś dłużej nad całym łańcuchem produkcji - od zrównoważonej hodowli bawełny, przez fabrykę, przez dostawców, przez odpowiedni wybór bawełny - której poszukiwania nie są łatwe, kiedy chcemy mieć dobry i zrównoważony produkt? To nie koniec a dopiero początek.

W końcu, po roku belki z wyprodukowaną bawełną trafiają do nas. Wtedy wycinamy formy, szyjemy, wysyłamy do druku, drukujemy, odbieramy, metkujemy, pakujemy, wysyłamy i w końcu jest u Was w szafie i wzbudza zachwyt wśród znajomych. A to wszystko trwa dokładnie rok, czasami więcej. Tyle trwa produkcja zrównoważonego produktu od zasiania nasion bawełny. 

Niezły bajsel, co?

Dlatego zanim z lekkością motyla będziecie mieli ochotę wyrzucić kolejną koszulkę do kosza, mamy dla Was propozycję.

W każdym zamówieniu znajdziecie torebeczkę z nasionami Bawełny indyjskiej. Ten kto zasadzi i wyhoduje bawełnę, zrobi sobie zdjęcie w naszej koszulce ze swoim bawełnianym okazem otrzyma od nas zniżkę -15% Stałego Klienta na wieki wieków.

Parafrazując mądrości ludowe, kto hoduje bawełnę ten zgarnia koszulki. A Wasz bawełniany okaz niech strzeże Was od niecnych pokus nadmiernego kupowania i wyrzucania. Bo polska dzicz świadomością stoi.

Kim jesteśmy?

Polska marka produkująca koszulki w typie basic, postawiła na oryginalną oraz edukującą swoich klientów akcję, dzięki której można sobie uzmysłowić ile tak naprawdę trwa proces produkcji bawełnianego t-shirtu.

-   ISSUE24